Pewne kontrowersje

Współczesna medycyna jest bardzo mocno posunięta do przodu, ale współczesna medycyna to nie tylko ratowanie życia, ale także pewne zabiegi mające na celu zakończenie czyjegoś życia. Bez wątpienia mówimy w tym miejscu o pewnych, o bardzo dużych kontrowersjach, jakie są związane z procederem eutanazji. Ten proceder nie jest powszechny, ale dostępny dla chorych tylko w niektórych krajach. Powstaje pytanie o to czy dokonywanie eutanazji w warunkach bardzo komfortowych można jeszcze traktować w kategoriach medycznych czy też może to zupełnie inna dziedzina życia?

Dlaczego są?

Kontrowersji z pewnością jest bardzo wiele i zasadniczo trudno będzie je rozwiać. My jednak chcemy w tym miejscu zapytać o coś innego, a mianowicie chcemy wskazać na zjawisko pozbawienia życia, jako jeden z elementów współczesnej turystyki medycznej. Bardzo często zakończenie trudnego życia naznaczonego ciężką, nieuleczalną chorobą odbywa się w jakimś luksusowym ośrodku, do którego przybywa nie tylko ta osoba, która chce zakończyć swoje męczarnie, ale także jego najbliższa rodzina. Jak najbardziej musimy, zatem mówić tutaj o turystyce medycznej, gdyż cały proceder jest bezpośrednio związany z usługami hotelowymi, z usługami gastronomicznymi, a bardzo często również mowa jest o pewnych usługach dodatkowych, o pewnej rozrywce. Wątpliwości można, zatem mieć, jeśli chodzi o sam związek eutanazji z medycyną, ale jeśli chodzi o jej związek z turystyką, to już owych wątpliwości zupełnie nie ma.

Niedogodności

Ktoś wyjeżdża do innego kraju, a więc mamy do czynienia z podróżą. W jedną stronę? Tutaj to nie ma większego znaczenia. Jest element podróżowania, a więc tym samym mowa jest o turystyce w jej czystej postaci. Niezależnie, więc czy uznajemy ten cały proceder, czy się z nim zgadzamy, czy też może nie, na pewno musimy mówić o tym, że proceder zakończenia własnego życia na życzenie jest wpisany w zjawisko turystyki medycznej. W naszym kraju nie ma to zjawisko powszechnego wydźwięku, aczkolwiek w Europie można już mówić o dosyć sporej wielkości procederze.

Bookmark the permalink.

Comments are closed